ورود کاربر
ایمیل
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کرده ام  |
 
بانکداری توسعه

کارگاه آموزشی

بانکداری توسعه

 

مدرس: دکتر فرهاد نیلی

نماینده ایران در بانک جهانی

 

ثبت‌نام آنلاین

 

بانکداری توسعه در ایران سابقه طولانی دارد. هرچند در عمل تفاوت معناداری بین مدل عملیات بانک‌های توسعه‌ای یا در قرائت دیگر بانک‌های تخصصی و بانک‌های تجاری دیده نمی‌شود. صندوق توسعه ملی هم از برخی جهات کارکردهای یک بانک توسعه‌ای را داراست. علاوه بر این برای ارتقا بانکداری توسعه‌ای، طرح تاسیس بانک توسعه جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات مجلس و دولت تحت بررسی است.

با توجه به این پس زمینه و نیاز به شناخت الگوهای بانکداری توسعه، کارگاه آموزشی حاضر به دنبال ارائه مدل مفهومی، مالی و تجاری بانکداری توسعه‌ای، مطابق با الگوی بانک جهانی، در مقایسه با مدل‌های رایج در کشور است. در این دوره آموزشی سه نسل بانک توسعه‌ای در تجربه بانک جهانی توضیح داده شده و هر نسل با شروع از نسخه بسیط به تدریج تکمیل می‌شود. تجهیز منابع در نسل اول، سرمایه محور و در نسل دوم متکی بر ترکیب سرمایه و بدهی است. نسل سوم، صرف نظر از شیوه تجهیز منابع، علاوه بر اعطای وام قادر به سرمایه گذارینهادی است.  تحلیل هر یک از نسل‌ها با سیر تکامل از نسخه‌های بسیط تا پیچیده، در مثلث مدل مفهومی، تجاری و مالی ارائه می‌شود.


مخاطبین: اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک‌های توسعه‌ای و تخصصی؛ مدیران میانی و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه؛ بخش‌های اعتباری، اقتصادی و نظارتی بانک مرکزی؛ معاونت‌های اقتصادی و بیمه و بانک وزارت اقتصاد؛ مدیران میانی و کارشناسان صندوق توسعه ملی؛ اعضای هیات علمی و پژوهشگران

 

زمان: ۳ روز، ساعت ۱۴ تا ۱۸

مکان: پژوهشکده پولی و بانکی (میدان آرژانتین، ابتدای آفریقا، پلاک ۱۰)

هزینه ثبت‌نام: ششصد و پنجاه هزار تومان

 

شماره‌های تماس: ۸۸۶۵۷۳۹۵ و ۸۸۶۵۷۳۹۷

دورنگار: ۸۸۶۵۷۴۳۰

 

چگونگی واریز وجه ثبت‌نام:

به صورت آنلاین از سایت پژوهشکده: افرادی که از طریق سیستم آنلاین وجه ثبت‌نام را واریز می‌نمایند، موکداً لازم است که شماره پیگیری یا شناسه پرداخت خود را یادداشت کرده و در اسرع‌وقت با امور مالی پژوهشکده به شماره ۸۸۶۵۷۳۶۶ تماس حاصل فرمایند.

با مراجعه به شعب بانک‌ اقتصادنوین: شماره حساب ۱-۲۹۰۲۷۸۳-۸۳۴-۱۲۷ نزد بانک اقتصاد نوین شعبه دکتر بهشتی (کد ۱۲۷) به‌نام پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی

 

Powered by AtenaHamayesh